Ek gıda takviyeleri (suplement) kategorisinde en yaygın kullanılan ürün grubu whey protein tozu olarak görülmektedir. Whey protein tozu pratik kullanımı, suyla tüketildiğinde çok hızlı biçimde emilimin gerçekleşip kana karışması gibi sebeplerle düzenli spor aktivitesi yapan kişiler için önemli bir takviye edici gıdadır. Hal böyle olunca da en çok tercih edilen ürün grubu olması son derece olağan gibi görünmektedir. Bilinçli tüketildiği takdirde ise tespit edilmiş zararı görülmemiştir. Çünkü elde edildiği madde zaten peynir altı suyudur. Bu durumda yalnızca laktoz hassasiyeti olan bireyler için mide-bağırsak problemleri meydana getirebilir ki bu kişiler aynı etkileri zaten süt tükettiklerinde de yaşamaktadırlar. Bu kişiler için yumurta proteini ya da izole whey ürünler önerilmektedir. Ancak hiçbir egzersiz yapmadan ürünlerin tüketilmesi pek mantıklı görünmemektedir. Olması gereken düzenli spor ve bunun akabinde düzenli bir beslenme alışkanlığının kazanılmasıdır. Tüm bunları yaptıktan sonra noksan kalan protein miktarını gıda takviyelerinden sağlamak mantıklı bir yaklaşım olacaktır.

Whey Protein Tozu Hakkında

İlgili taraflarca sürekli whey protein tozu hakkında çeşitli bilgiler paylaşılmaktadır. Burada whey protein tozu hakkında çok zararlı olduğundan tutunuz da birçok konuda farklı görüşlerle karşılaşılmaktadır. Yukarıda bu ürünlerin peynir altı suyundan üretildiğini paylaşmıştık. Ayrıca izole whey ürünler ise sütten üretilmektedir. Dolayısıyla bu ürün grubunun çok zararlı olduğu kanısına nereden varılıyor açıkçası biz de merak ediyoruz. İkinci olarak biz ve bizim gibi bu ürünleri üretip satmak isteyen işletmelerin ilgili bakanlığa başvurması ve onay alması gerekiyor. Eğer ki bu denli zararlı ise bakanlık neden onay veriyor sorulması gereken ikinci soru da budur. Kısacası günlük beslenmenize dikkat etmeniz neticesinde bir ölçek whey protein tozu kullanmak size zarar vermeyecektir. Yine de eklemek gerekiyor ki, düzenli antrenman yapmanız burada en mühim detaylardan birisidir. Yoksa durduk yerde bu ürünleri kullanmanıza gerek yoktur. Kronik rahatsızlığınız varsa da doktorunuza danışmanız önerilmektedir.

Whey Protein Tozu Nasıl Kullanılır?

Bilgi kirliliğini önlemek adına whey protein tozu nasıl kullanılır? Sorusuna birlikte yanıt arayalım. Whey protein tozu nasıl kullanılır diye sorulduğunda su ile karıştırmak suretiyle tüketmenizi öneriyoruz (300-400 ml). Su ile karıştırmanın önerilmesinin sebebi hızla sindirilip kana karışmasını sağlamaktır. Dilerseniz sütle de içebilirsiniz ancak bu durumda sütün emilimi yavaş olacağından dolayı antrenman sonrasındaki kas yıkımına katkı görece daha az olacaktır. Dolayısıyla da eğer antrenman sonrasında kullanacaksanız su ile tüketmenizi öneriyoruz.

Whey Protein Tozu Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Merak edilen bir diğer konu ise whey protein tozu ne zaman kullanılır konusudur. Whey protein tozu ne zaman kullanılmalıdır denildiğinde ilk önerimiz eğer farklı bir markanın ürününü kullanıyorsanız lütfen ilgili firmanın önerisini dikkate alınız. Bizim ürünlerimizle ilgili olarak başlangıç ve orta seviyede spor yapan bireyler için günlük bir ölçek kullanım önerilmektedir. Bunu ise su ile karıştırmak suretiyle antrenmandan hemen sonra tüketmeniz tavsiye edilir. Eğer ki çok ağır antrenman yapıyorsanız günde iki ölçek kullanabilirsiniz. Bunlardan ilkini antrenman sonrasında, diğerini ise uygun gördüğünüz herhangi bir zamanda tüketebilirsiniz.

Whey Protein Tozu Satan Yerler

Yayının sonlarına gelirken whey protein tozu satan yerler arasında bulunan işletmemizin ürünlerinden bahsetmek istiyoruz. Whey protein tozu satan yerler arasında yer alan firmamız, Nutratech Nutrition ile yapılan işbirliği neticesinde ürünleri size birinci elden ulaştırmaktadır. Toptan olarak bu ürünlerin hammaddesinin satışını yapan Nutratech kendi markasını meydana getirmiş ve perakende olarak ürünlerini tüketici beğenisine sunmaktadır. Böylelikle toptan satış piyasasındaki tecrübesini perakende ürünler ile size ulaştırmaktadır. Biz de bu noktada yapılan işbirliği neticesinde %100 içerik garantili ürünleri sizlerin beğenisine sunuyoruz. Ürünlerimizi incelemenizi ve besin değerlerini kıyaslamanızı öneriyoruz. Bunu yaparken yalnızca amino asit profiline değil, ölçek miktarında yer alan porsiyon ağırlığını da dikkate almanız konusunu da özenle hatırlatıyoruz. Çünkü ikisini birlikte değerlendirdiğinizde ürünlerimizin içeriğinin zenginliği konusunda iddialıyız. Konuyla ilgili ürünlerimizi inceleyebilir, hemen web sayfamızdan satın alabilir veyahut merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.